Garnitury szyte na miarę

wpis w: Moda | 0

malibu-szycie-na-miare-male-0

Jeżeli popatrzeć na nastawienie do mody męskiej w teraźniejszych latach, należy dostrzec kluczowe elementy kontrastujące z podejściem do tej części odzieży jeszcze kilka dekad wstecz. Jeszcze w latach pięćdziesiątych, garnitur uszyty na miarę  był w gruncie rzeczy zarezerwowany, mówiąc bez przesady dla mężczyzn z „wyższych sfer”. Chodzi   o przedstawicieli pewnych grup zawodowych, jak urzędnicy czy prawnicy. Szczęśliwie jednak, dzisiaj nastawienie opiera się o inne czynniki, w związku z czym garnitur szyty na miarę nie jest już ekskluzywnym towarem dla wybrańców. Można śmiało stwierdzić, że garnitury na miarę
 w technologii made to measure oferowane przez najlepsze firmy, są wprost fenomenalną alternatywą dla towarowych ofert działających w Polsce marketów i koncernów odzieżowych. W niemal każdej kolekcji odzieżowej, można z łatwością odszukać rozmaite modele garniturów. Jednak przeglądając standardową tabelę rozmiarów, można szybko zauważyć, jakoby te modele były adresowane do jednej, ściśle zdefiniowanej grupy klientów – mających szczupłą budowę panów, o wzroście przekraczającym 175 cm. Jedną z największych zalet, które mają garnitury szyte na miarę jest fakt, że krój jest dopasowany w sylwetki zamawiającego. Dzięki takiej usłudze, nie dość, że dostaniemy profesjonalnie wykonany produkt, to jeszcze będzie on „leżał” w taki sposób, że poruszanie się w nim czy podejmowanie szeregu innych czynności, absolutnie nie powinno być komplikacją. Ktoś mógłby przeciwstawnie orzec, że szycie na miarę w dalszym ciągu jest raczej drogą furtką, przeznaczoną przede wszystkim dla klientów z bardzo zasobnym portfelem. To bardzo mylne stanowisko, ponieważ koszta uszycia pasującego jak ulał zestawu garniturowego niekiedy wcale nie odbiega od cen w sklepach sieciowych.

Trzeba zwyczajnie znaleźć trochę czasu, aby odszukać odpowiednią firmę, czy zakład krawiecki, który przyciągnie nie jedynie eksperckim charakterem wykonywanych przez siebie wyrobów, ale również przystępną ofertą cenową. W dobie swobodnego dostępu do informacji, z którym mamy na chwilę obecną styczność, znalezienie takiej oferty będzie proste. A później zostanie już jedynie wybór materiału, pobranie wszystkich niezbędnych miar oraz niecierpliwe wyczekiwanie na upragniony, elegancki rezultat, który z radością wcielimy do zasobów swej prywatnej garderoby.