Jeansy czy eleganckie spodnie?

wpis w: Moda | 0

To pytanie często zadaje sobie wielu mężczyzn, których czeka jakieś ważne spotkanie. Dla wielu z nich wybór nie jest tak oczywisty, a także dobranie właściwej koszuli czy też marynarki może przysporzyć im wiele kłopotów. Gdy nie wiemy, na jaką okazję lepsze byłyby jeansy, a na jaką eleganckie spodnie, to powinniśmy wiedzieć, że przede wszystkim nie powinno stosować tych dwóch części garderoby wymiennie. Każda z nich nadaje się na inną okazję, przykładowo na spotkaniu biznesowym nie będą zbyt dobrze wyglądały poprzecierane spodnie jeansowe, z kolei na szybkie zakupy nie powinniśmy się ubierać tak, jak ubieramy się do pracy. W niektórych przypadkach są jednak możliwe małe odstępstwa od tej reguły.

Spodnie Jeansowe
Spodnie Jeansowe

Zatem na uroczyste okazje i do pracy najlepiej będą nadawały się eleganckie spodnie i dobrana marynarka. Na nieformalne spotkania można założyć bez problemu jeansy i zestawiać je z różnymi innymi częściami garderoby. Jeżeli jednak nasza praca nie polega głównie na spotkaniach biznesowych z ważnymi klientami i ma bardziej nieoficjalny charakter, to możemy wówczas założyć do niej jeansy. Są również takie osoby, które na spotkanie z przyjaciółmi ubierają się elegancko. Widzimy więc, że chociaż możemy wydzielić ogólną zasadę, to nie jest ona obowiązująca we wszystkich przypadkach. Również jeansy mogą być eleganckie, szczególnie gdy wybierzemy takie w jednolitym ciemnogranatowym odcieniu. Także spodnie z cienkiej wełny mogą przestać wyglądać gustowne, gdy połączymy je z koszulką z nadrukami czy też sportowym obuwiem.

Do spodni jeansowych interesującym dodatkiem są szelki męskie. Mogą one być noszone standardowo zamiast paska, lub spuszczone na dół podkreślające awangardowy charakter.